Společnost Westinghouse vyrobila pomocí aditivní technologie tisící součástku pro palivo VVER-440

Westinghouse 3d tisk

Aditivní technologie snižuje výrobní náklady a dobu realizace při dosažení nejvyšších průmyslových bezpečnostních standardů. Společnost Westinghouse Electric Company dosáhla významného milníku, když vyrobila 1000. palivovou desku pomocí aditivní výroby. Jde o významný úspěch, neboť se jedná o vůbec první komponenty vyrobené aditivní technologií související s bezpečností, které se dostaly do sériové výroby.

aditivní technologie westinghouse
Komponenta palivového souboru vyrobená aditivní technologií

„Tento úspěch je ukázkou vývoje aditivní výroby od prototypů až po výrobu v plném rozsahu, což přináší hmatatelnou hodnotu pro naše zákazníky,” řekl Lou Martínez Sancho, technologický ředitel a výkonný viceprezident pro výzkum, vývoj a inovace společnosti Westinghouse. „Jde o další významný úspěch společnosti Westinghouse v oblasti aditivní technologie. Je to posílení bezpečnosti, výkonnosti, udržitelnosti a energetického zabezpečení.”

Tento milník je pokračováním vedoucího postavení společnosti Westinghouse v zavádění aditivní technologie v jaderném průmyslu, které umožňuje snížit náklady a dobu realizace a přináší špičková řešení pro výrobu energie. V roce 2015 Westinghouse provedl vůbec první studii ozařování materiálů jaderných komponent aditivní technologií. V roce 2020 Westinghouse nainstaloval vůbec první komponentu vyrobeno aditivní technologií související s bezpečností – zařízení TPD (Thimble Plugging Device) – do provozovaného komerčního reaktoru.


Zdroj zprávy: Westinghouse
Westinghouse