TOMATEX řídí své podnikové procesy s ERP QAD

qad

Firma TOMATEX Otrokovice a.s., člen skupiny CIDEM Holding, výrobce interiérových dílů pro automobilový průmysl a zpracovatel textilních materiálů a usní se rozhodl pro implementaci ERP QAD. Smlouvu o implementaci podepsal TOMATEX na jaře se společností Minerva ČR.

Minerva Preactor

ERP QAD Adaptive svou funkcionalitou splňuje oborové zaměření na automobilový průmysl, kterou TOMATEX požadoval. Minerva naimplementovala QAD včetně modulu EDI komunikace pro 60 uživatelů.

„O nutnosti výměny ERP systému ve společnosti TOMATEX Otrokovice a.s., jsme začali uvažovat v roce 2020 a výběrové řízení započalo následně v roce 2021. Hlavním důvodem rozhodnutí bylo dosažení technického stropu původního informačního systému. Naráželi jsme na stále více omezení daných jeho strukturou. To byl okamžik, kdy padlo definitivní rozhodnutí vybrat nový ERP systém. Tendru se zúčastnilo celkem 5 společností implementujících různé ERP systémy a většinu našich požadavků splnila vítězná Minerva ČR s ERP QAD. Tato společnost má letité zkušenosti se znalostí procesů v automobilovém průmyslu, s implementacemi a zajištěním podpory,“ okomentoval výběr nového systému Roman Wiesner, IT manager v TOMATEXu.

 

„Původně plánovaný časový rozsah implementace byl překročen, a to z důvodu optimalizací interních procesů. Zde nám hodně pomohly letité zkušenosti konzultantů Minervy. K dnešnímu dni máme již za sebou více jak půl roku ostrého provozu. ERP QAD se nám jeví jako stabilní systém, došlo ke zvýšení efektivity v oblastech EDI komunikace, plánování výrobních procesů a vygenerovali jsme díky nástrojům systému QAD relevantní data pro interní controlling. Současně jsme získali i důležité podklady pro tvorbu managerských výstupů. I přes jisté obtíže při implementaci a přechodu na ERP QAD nám stále více uživatelů potvrzuje, že jejich práce je díky novému informačnímu systému efektivnější,“ zhodnotil Roman Wiesner.

minerva

Společnost Minerva Česká republika
Minerva je výhradním dodavatelem podnikových aplikací firmy QAD Inc. v České a Slovenské republice. Minerva v rámci Evropy dodává jako Smart Expert Partner společnosti Siemens Digital Industries Software i řešení pro zdokonalené plánování výroby (APS) Opcenter Scheduling and Planning. Ve svém portfoliu má Minerva řadu nadstavbových produktů a služeb, které pomáhají prohlubovat funkcionalitu ERP systému a řídit výrobní podniky s větší efektivitou, kontrolou a produktivitou. Nabízí svým zákazníkům veškeré služby od instalace softwaru, poradenství, systémovou integraci až po cloudové řešení. Více informací naleznete na www.minerva‐is.eu

Zdroj zprávy: Minerva Česká republika
Minerva