Tube 2024: TRUMPF představí nový automatický vykládací systém pro laserové řezání trubek

trumpf EdgeLine Bevel

Společnost TRUMPF představí na veletrhu Tube 2024 v Düsseldorfu nový automatický vykládací systém pro své laserové stroje na řezání trubek. Laserové stroje na řezání trubek vybavené “automatickým vykládacím rozhraním s podélným pásovým dopravníkem” mohou automaticky dopravovat řezané trubky do automatizačního systému, který pak díly roztřídí nebo je dodá do dalšího výrobního kroku k dalšímu zpracování. Tím se předchází chybám a snižuje se pracovní zátěž obsluhy.

trumpf laser řezání trubek

Foto: TRUMPF

“Tato technologie je dalším příkladem toho, jak společnost TRUMPF nabízí řešení, která odpovídají skutečným požadavkům firem v kovovýrobě. Laserové řezání trubek je spojeno s vysokou pracovní zátěží obsluhy, což může být pro mnoho společností velmi náročné. Naše řešení pomáhá společnostem řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků a zároveň zlepšuje využití kapacity. Výsledkem je vyšší produktivita a větší konkurenceschopnost,” říká produktový manažer Raphael Heinzelmann ze společnosti TRUMPF.

V porovnání s mnoha jinými technologiemi vyžaduje laserové řezání trubek značnou účast obsluhy. Stroje TruLaser Tube jsou vysoce produktivní, což znamená, že v pravidelných intervalech musí být k dispozici výrobní pracovník, který odebírá a třídí nařezané trubky. Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných pracovníků může být pro výrobce obtížné najít někoho, kdo by tento úkol vykonával. Kromě toho bývají řezané trubky velké a těžkopádné, takže se pracovníci často zdráhají tuto práci přijmout. Toto dilema pomáhá řešit automatický vykládací systém TRUMPF. Toto řešení je k dispozici pro stroje TRUMPF TruLaser Tube řady 5000 a 7000.

Ideální pro středně a velkoobjemovou výrobu
Ve strojích vybavených novým řešením jsou nařezané trubky automaticky ukládány na pásový dopravník. Ten dopravuje díly do bezpečnostního krytu automatizačního systému. Zde jsou díly odebírány samostatným strojem známým jako integrátor, kterým může být robot nebo jiný druh manipulačního zařízení. Společnost TRUMPF používá integrátory od známých partnerů, jako jsou Starmatik a Transfluid. Nic z toho nebrání otevřené koncepci laserového řezacího stroje ani ji neomezuje: uživatelé mohou stále vykládat díly ručně, což je možnost, která je i nadále výhodná zejména pro malé série a polotovary.

Automatický vykládací systém TRUMPF je také vybaven digitálním rozhraním, které integrátorovi předává všechny důležité informace o dílech. Software TRUMPF Programming Tube tato data automaticky zpřístupňuje integrátorovi prostřednictvím digitálního rozhraní TruLaser Tube. Tato data zjednodušují další fázi, například tím, že umožňují robotu Starmatik třídit řezané díly nebo je přímo dopravovat do dalšího kroku procesu bez nutnosti učit jednotlivé pozice. Toto řešení digitalizace také šetří čas a snižuje možnost vzniku chyb. Automatický vykládací systém TRUMPF je obzvláště dobrou volbou pro středně a velkosériové výrobce a také pro dílny, které zpracovávají zakázky různých velikostí. Typické aplikace zahrnují nábytek, fitness stroje a zemědělské stroje.

Plná automatizace procesního řetězce trubek
Automatický vykládací systém TRUMPF je posledním článkem řetězce, který umožňuje automatizovat každý krok v procesu výroby trubek, včetně laserového řezání trubek. Automatizovaný nakládací systém společnosti, který umožňuje odebírat suroviny přímo ze skladu a automaticky je vkládat do stroje, je již nějakou dobu na trhu. Společnost TRUMPF může uživatelům pomoci také s automatizací procesů ohýbání a svařování trubek. K dosažení těchto pokroků v řetězci zpracování trubek spolupracuje společnost TRUMPF se známými průmyslovými partnery, včetně společností Starmatik, Transfluid a STOPA.

Zdroj zprávy: Trumpf
Trumpf logo