Včera byl zahájen mezinárodní veletrh tlakového lití EUROGUSS 2024

Od 16. do 18. ledna se v Norimberku koná EUROGUSS – událost, která je v kalendáři mezinárodního průmyslu tlakového lití na prvním místě: Od roku 1996 je pro návštěvníky z celého světa výhodnou platformou, kde mohou diskutovat o nejnovějším vývoji v celém hodnotovém řetězci. Ročník 2024 předního veletrhu v oboru se rozkládá ve čtyřech výstavních halách a je plně obsazen, účastní se ho 643 vystavovatelů. Jeho včasné umístění na začátku roku z něj zároveň činí důležitý barometr pro budoucí rozhodnutí v náročných časech.

euroguss

Vystavovatelé z 33 zemí předvedou na norimberském výstavišti vše, co tlakové lití nabízí – od nejmenších zinkových odlitků až po obrovské odlitky (“giga-odlitky”) z hliníku. Veletrh EUROGUSS 2024 se bude podrobně zabývat trendem stále větších konstrukčních dílů z hliníku, které jsou oblíbené zejména v automobilovém průmyslu; tomuto aspektu se budou věnovat i komentované prohlídky a řada prezentací na doprovodných akcích. Mezi další klíčová témata patří udržitelnost/oběhové hospodářství a digitalizace.

euroguss banner

Trendové téma giga-castingu

“Giga-casting je v současné době jedním z dominantních témat v oboru, a proto věnujeme prezentaci této nové technologie prostor, který si zaslouží,” říká Christopher Boss, výkonný ředitel společnosti EUROGUSS. Na výstavišti v Norimberku bude k vidění největší stroj, který kdy byl postaven – ostatně společnost NürnbergMesse GmbH je v roce svého 50. výročí -: obrovský odjehlovací lis právě pro tyto giga-odlitky. Šéf: “Úsilí, které řada vystavovatelů vynakládá na přepravu a montáž velkých strojů, je působivou ukázkou toho, jak je veletrh pro průmysl důležitý.”

euroguss 2020

Messegeschehen

Diskuse i o hrozivém vývoji, jako je současné ekonomické prostředí, charakterizované vysokými náklady na energie, rostoucí byrokracií a slabou ekonomikou, nezůstane jen u výměn názorů mezi jednotlivými účastníky. K dalším příležitostem na veletrhu EUROGUSS bude patřit panelová diskuse “Budoucnost malých a středních podniků: Obsazujeme v Německu budoucnost?”, které se kromě zástupců slévárenského průmyslu zúčastní Tobias Gotthardt, státní tajemník bavorského ministerstva hospodářství, regionálního rozvoje a energetiky, a Sarna Röser, bývalá spolková předsedkyně DIE JUNGEN UNTERNEHMER a obhájkyně zájmů malých a středních podniků.

euroguss

Messegeschehen

Mezinárodní aspirace
Navzdory obtížným podmínkám zůstává průmysl inovativní a orientovaný na budoucnost, což dokazují soutěže European Die Casting Competition a Talent Competition, o nichž se bude rozhodovat v rámci EUROGUSS, a také zasedání jako “Udržitelnost v licím průmyslu – Quo Vadis?”, kterému předsedá profesor Matthias Fifka z Univerzity Erlangen-Norimberk.

Veletrh EUROGUSS opět naplňuje své tvrzení, že je předním mezinárodním veletrhem tlakového lití, neboť 60 % vystavovatelů pochází ze zahraničí. Mnoho vystavovatelů přijíždí zejména z Itálie, Turecka, Španělska, Rakouska a Švýcarska. Veletrh EUROGUSS, který se koná v obvyklém lednovém termínu, zahájí jubilejní rok společnosti NürnbergMesse GmbH, která byla založena před 50 lety. Se svými aktivitami v Německu i v zahraničí je nyní jedním z 15 největších organizátorů veletrhů na světě.

Celý doprovodný program veletrhu EUROGUSS 2024 je k dispozici na adrese: www.euroguss.de/programme.

Zdroj zprávy: Euroguss
euroguss logo