Významný milník pro společnost Huisman – Nedávno představila svůj dosud největší jeřáb. Jeho výška je 225 metrů

huisman jeřáb 225 m

Společnost Huisman Czech Republic dokončila významný projekt, když navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Zařízení bylo speciálně navrženo pro společnost BMS Heavy Cranes, globálního dodavatele v oblasti jeřábů a těžkých zdvihacích zařízení. Jeřáb se bude využívat k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

huisman jeřáb 225 m

„Celý projekt jsme zvládli ve stanoveném termínu a ve vynikající kvalitě. Všechny součásti jeřábu, od návrhu až po výrobu, jsme dokončili ve Sviadnově, pouze několik komponentů jeřábu bylo dodáno odjinud. Poté byl jeřáb převezen, smontován a uveden do provozu v Dánsku,“ vyjádřil své nadšení z tohoto pro společnost významného milníku Karel Pavlíček, Managing Director ze závodu Huisman Czech Republic.

huisman jeřáb 225 m

„Značnou část práce jsme vykonali pomocí automatizace. V závodě společnosti Huisman Czech Republic jsme využívali svařovací roboty, které efektivně svařovaly díly přesahující 15 metrů,“ vysvětlil Tomáš Zamarski, Lead Project Manager, a dodal: „Svařovací roboty provedly pozoruhodných 60 % svařovacích úkonů, což je poměr, který výrazně převyšuje to, co je běžné v tradiční výrobě.“

Jeřáb se skládá z více než 150 hlavních svařenců a různých menších součástí. Během výrobního procesu bylo třeba sestavit řadu částí.

„Ve sviadnovském závodě jsme úspěšně implementovali a důkladně otestovali komplexní řídicí systém jeřábu. Testování probíhalo na specializované dráze, která přesně kopírovala reálné pohyby jeřábu,“ uvedl Karel Pavlíček.

huisman jeřáb 225 m

Velké rozměry jeřábu si vyžádaly přepravu jednotlivých součástí z České republiky do Dánska, kde byl následně kompletní jeřáb smontován. Pro účely přepravy bylo využito celkem 150 nákladních vozidel, přičemž 92 z nich bylo speciálně navrženo pro přepravu nadrozměrných nákladů. Přepravovaný objekt měl maximální délku 20 metrů a šířku 4,5 metru.

Odborníci ze společnosti Huisman Czech Republic byli přítomni na místě a aktivně se na instalaci a uvedení do provozu podíleli.

huisman jeřáb 225 m

O společnosti Huisman Czech Republic:
Společnost Huisman Czech Republic, která byla založena v roce 1997 ve Sviadnově, je výrobním závodem společnosti Huisman a specializuje se na návrh a výrobu pokročilých technických výrobků s vysokou přidanou hodnotou pro energetiku, námořní dopravu, těžbu, železnici a zábavní průmysl. Tento výrobní závod vyrábí rozmanitou škálu výrobků, jako jsou námořní a pozemní jeřáby, mobilní vrtné soupravy, řešení pro pokládku potrubí na moři, zařízení pro zábavní průmysl, konstrukci a údržbu podvozků kolejových vozidel, kompozitní trubky a další související položky.

Huisman Czech Republic dodává své výrobky po celém světě, přičemž zařízení ze Sviadnova se využívá na různých místech, například v Mexickém zálivu, u pobřeží Afriky, na amerických ropných polích, v západní Austrálii nebo v Hongkongu.

Společnost Huisman je celosvětovým dodavatelem technických řešení pro přední světové společnosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie, ropy a zemního plynu, civilního, námořního a zábavního průmyslu. Projekty se pohybují od samostatných součástí až po vysoce technicky propracované integrované systémy, od koncepce až po instalaci a celoživotní podporu. Činnost společnosti Huisman je rozdělena mezi kanceláře v Nizozemsku, Brazílii, Číně, České republice, Norsku, Singapuru a USA a závody v Nizozemsku, Brazílii, České republice a Číně.

Zdroj zprávy: Huisman Czech Republic