Blechexpo 2023: TRUMPF představí plně automatizovaný děrovací laserový stroj pro propojenou výrobu

truMatic 5000 Trumpf SheetMaster

Společnost TRUMPF se chystá na veletrhu Blechexpo ve Stuttgartu představit výrobní buňku TruMatic 5000 s novým systémem SheetMaster. Uživatelé nového systému budou moci využívat plně automatizované laserové řezání, děrování a tváření. Nový systém SheetMaster umožňuje plně automatizovaný tok materiálů ve výrobní buňce – od nakládání a vykládání stroje až po odebírání hotových dílů.

“TruMatic 5000 je dalším příkladem vedoucího postavení společnosti TRUMPF na trhu v oblasti propojené výroby. Toto řešení je navrženo pro bezproblémovou integraci do samostatné chytré továrny, což uživatelům přináší zvýšení efektivity v celém procesním řetězci,” říká Steffen Wagner, produktový manažer společnosti TRUMPF.

Nový stroj společnosti TRUMPF je vybaven šestikilowattovým vláknovým laserem, který maximalizuje produktivitu. Kromě úspory energie tento laser také působivě rychle řeže plechové díly. Systém je vybaven sestupnou matricí, která zabraňuje poškrábání dílů během procesu děrování. Děrovací hlava TruMatic 5000 je také vybavena patentovaným elektrickým pohonem TRUMPF známým jako DeltaDrive, který spotřebuje přibližně o 30 % méně energie.

SheetMaster Trumpf

Foto: TRUMPF

 

SheetMaster umožňuje plně automatizovaný tok materiálu
Společnost TRUMPF plně automatizovala tok materiálu v zařízení TruMatic 5000. Toto vylepšení umožnila nová technologie SheetMaster, která k manipulaci s díly ve výrobní buňce využívá chapadla. Přísavky nových chapadel SheetMaster jsou monitorovány senzory a lze je aktivovat individuálně. Díky tomu je obsluha chapadel ještě flexibilnější, což urychluje manipulaci s obrobky a šetří cenný čas, zejména u menších sérií. Kromě toho lze SheetMaster připojit k automatizovanému skladovacímu systému STOPA, který automaticky zásobuje výrobní buňku surovinami. Systém rovněž paletizuje a třídí díly bez zásahu člověka. K dalším výhodám nového systému SheetMaster patří jeho schopnost vysunout z výrobní buňky řezané a děrované díly. Díly pak mohou být přepraveny přímo do další fáze procesu, jako je ohýbání, odjehlování nebo broušení. Tím se zkracuje neproduktivní čas a zvyšuje efektivita v dílně.

SheetMaster Trumpf

Foto: TRUMPF

Maximální produktivita pro malé dávky
Automatizační technologie TruMatic 5000 zahrnuje také ToolMaster, měnič nástrojů s až 90 různými kazetami, který dokáže automaticky přepínat mezi několika děrovacími a tvářecími nástroji. ToolMaster umožňuje uživatelům vyrábět malé, vysoce smíšené dávky dílů bez nutnosti ručního přestavování stroje. Součástí je také automatický měnič trysek s funkcí kontroly trysek. Ta zabraňuje neplánovaným odstávkám během noci, například kvůli poškozené trysce. Na veletrhu Blechexpo 2023 se uvádí na trh nový děrovací laserový stroj, který slibuje zejména výhody pro podniky, které chtějí posunout svou produktivitu na vyšší úroveň díky automatizaci. Je vhodný jak pro podniky, které již konektivitu do svých výrobních hal zavedly, tak pro ty, které to právě plánují. Typickými oblastmi použití jsou průmyslové kuchyně, výroba rozvaděčů a nábytkářský průmysl.

Trumatic 5000 Trumpf

Foto: TRUMPF

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo