Blechexpo: TRUMPF umožňuje začít s plně automatizovaným ohýbáním snadněji než kdy dříve

TruBend Cell 500

Společnost TRUMPF představuje na letošním veletrhu Blechexpo novou automatickou ohýbací buňku pro střední cenový segment. TruBend Cell 5000 Lean Edition může pracovat bez zásahu člověka přibližně osm hodin v závislosti na geometrii vyráběných dílů. Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných pracovníků je to přesně to řešení, které výrobci potřebují.

TruBend Cell 500

Foto: TRUMPF

“Automatizace je jedním z největších trendů, které v ohýbání do budoucna vidíme. Pro uživatele s omezeným rozpočtem je TruBend Cell 5000 Lean Edition vynikajícím způsobem, jak začít s automatizovaným ohýbáním a zvýšit konkurenceschopnost výroby. Uvedením tohoto nového stroje se společnost TRUMPF snaží zajistit, aby měla vhodné řešení pro každý segment zákazníků,” říká Simon Hiebl, který ve společnosti TRUMPF vede produktový management pro ohýbací systémy a prémiová řešení.

Při vytváření nového stroje TruBend Cell 5000 Lean Edition vycházeli inženýři společnosti TRUMPF z osvědčených hardwarových a softwarových řešení vyvinutých touto high-tech společností, včetně ohýbacího robota BendMaster a programovacího softwaru TruTops Boost. Díky těmto doplňkům je ohýbací buňka obzvláště spolehlivá a produktivní, což pomáhá řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků.

TruBend Cell 500

Foto: TRUMPF

Vhodné pro širokou škálu dílů
Společnost TRUMPF nabízí TruBend Cell 5000 Lean Edition ve dvou variantách, z nichž každá může být dodána buď s balíčkem pro malé díly, nebo bez něj. V základní variantě mohou výrobci zpracovávat díly o velikosti od formátu A4 až po europalety. Po přidání balíčku pro malé díly mohou ohýbat i malé díly podobné velikosti jako vizitka. “Díky této schopnosti zpracovávat tak širokou škálu dílů mohou výrobci provádět značnou část svých zakázek automatizovaně na jediném stroji,” říká Hiebl. Nový stroj je skvělou volbou pro výrobu malých až středně velkých dílů, jako jsou například elektrické nabíjecí body, ovládací skříňky a kryty počítačů.

Ohýbací buňka se také působivě snadno programuje díky intuitivnímu rozhraní softwaru TruTops Boost společnosti TRUMPF. Naučit se používat software je snadné a rychlé, takže pracovníci mohou začít stroj používat rychleji. Kromě toho mohou uživatelé uvnitř ohýbací buňky umístit dva různé chapadla, což umožňuje rychlé, flexibilní a automatické přepínání stroje z jednoho dílu na druhý. Společnost TRUMPF představí na veletrhu Blechexpo obě varianty tohoto nového řešení.

Zdroj zprávy: Trumpf
Trumpf logo