Huisman Czech Republic vyrábí přechodové lávky pro námořní průmysl

Huisman lávky

Společnost Huisman Czech Republic vyrábí a testuje přechodové lávky pro společnost SMST, která se specializuje na návrh a výrobu zařízení pro námořní průmysl. Tyto lávky (tzv. gangways) jsou vybaveny špičkovou technologií, která zajišťuje bezpečný a pohodlný přesun osob a nákladu mezi plavidlem a offshore plošinou i za náročných podmínek.

huisman přechodová lávka

Huisman Czech Republic dodá nizozemské společnosti SMST celkem devět přechodových lávek ve dvou variantách, jedna s dosahem 25 metrů a průchozí šířkou 1,2 metru, druhá s dosahem 30 metrů a ve stejné šířce.

Karel Pavlíček, Managing director ze závodu Huisman Czech Republic, uvedl: „Jedná se o technologicky vyspělá zařízení, která splňují nejnáročnější požadavky námořního průmyslu. Testování těchto zařízení provádímě společně se společností SMST přímo u nás ve Sviadnově.”

huisman přechodová lávka

Po dokončení montáže lávky ve sviadnovském závodu se zkontroluje veškerá instalace kabeláže a hydrauliky. Následně tým zaměstnanců Huisman Czech Republic zařízení postupně oživí, zprovozní a otestuje jeho funkce a limity. Po úspěšném provozním testu přichází na řadu finální test za účasti zástupců zákazníka.

„Lávky jsou osazeny systémem kompenzace pohybu, který umožňuje bezpečný přechod i v případě houpání lodi na vlnách. Teleskopická část můstku dosedne na plošinu a hydraulický systém s ní zajišťuje trvalý kontakt,” sdělil Martin Vojtek, Assembly manager ze závodu Huisman Czech Republic.

huisman přechodová lávka

Výroba prvních čtyř kusů přechodových lávek v Huisman Czech Republic začala v roce 2023, dokončení a plné otestování je naplánováno na první polovinu roku 2024. Zároveň se již začaly svařovat další kusy, rozměrově o trochu větší, které budou dokončeny na začátku roku 2025. Po dokončení bude zakázka převážena ze Sviadnova do přístavu v Nizozemí, kde se lávky nainstalují přímo na loď.

„Výroba tohoto typu zařízení pro námořní průmysl je pro sviadnovský závod první svého druhu. Spolupráci se společností SMST si velmi vážíme a budeme se snažit ji rozvíjet i do budoucna,“ doplnil Karel Pavlíček.

Lávky, známé také jako teleskopické přístupové mosty (TAB), slouží k bezpečnému a snadnému spojení mezi plavidlem a offshore plošinou. Společnost SMST nabízí širokou škálu těchto lávek pro efektivní přesun personálu nebo nákladu.

„Naše konstrukce lávek jsou inteligentní a lehké s nízkou spotřebou energie. Díky modulární konstrukci našich systémů můžeme vyhovět všem specifickým požadavkům projektu a provozním podmínkám, což zajišťuje provozní flexibilitu po celém světě,“ uvedl Ingmar Otter, Commercial Manager ze společnosti SMST.

huisman přechodová lávka

Společnost SMST se sídlem v nizozemském Drachtenu je mezinárodně působící společnost, která navrhuje a vyrábí zařízení pro offshore. Její sortiment výrobků pokrývá široké spektrum pro dodavatelský řetězec celosvětového offshore průmyslu. SMST nabízí systémy pro zdvihání (včetně řady jeřábů se zalomeným výložníkem s aktivní kompenzací náklonu nebo pohybu), pro přesun osob a nákladu, vrtání, pokládku potrubí a speciální zařízení.

O společnosti Huisman:
Společnost Huisman Česká republika, která byla založena v roce 1997 ve Sviadnově, je výrobním závodem společnosti Huisman a specializuje se na návrh a výrobu pokročilých technických výrobků s vysokou přidanou hodnotou pro energetiku, námořní dopravu, těžbu, železnici a zábavní průmysl. Tento výrobní závod vyrábí rozmanitou škálu výrobků, jako jsou námořní a pozemní jeřáby, mobilní vrtné soupravy, řešení pro pokládku potrubí na moři, zařízení pro zábavní průmysl, konstrukci a údržbu podvozků kolejových vozidel, kompozitní trubky a další související položky. Huisman Česká republika dodává své výrobky po celém světě, přičemž zařízení ze Sviadnova se využívá na různých místech, například v Mexickém zálivu, u pobřeží Afriky, na amerických ropných polích, v západní Austrálii nebo v Hongkongu.

Společnost Huisman je celosvětovým dodavatelem postupně se měnících technických řešení pro přední světové společnosti v oblasti obnovitelných zdrojů energie, ropy a zemního plynu, civilního a námořního průmyslu a zábavního průmyslu. Projekty se pohybují od samostatných komponent až po vysoce technicky propracované integrované systémy, od koncepce až po instalaci a celoživotní podporu. Činnost společnosti Huisman je rozdělena mezi kanceláře v Nizozemsku, Brazílii, Číně, České republice, Norsku, Singapuru a USA a závody v Nizozemsku, Brazílii, České republice a Číně.

Zdroj zprávy: Huisman
Huisman logo