SCHUNK – Automatizační řešení pro praxi

SPS Norimberk Schunk

SPS v Norimberku je vrcholem odvětví automatizace. Od 14. do 16. listopadu 2023 tam lze objevit celé spektrum chytré a digitální automatizace. Společnost SCHUNK na veletrhu představuje praktické inovace a sofistikovaná automatizační řešení – mimo jiné pro mechatronické uchopení, flexibilní manipulaci a e-mobilitu.

SoftGrip EGK schunk

Řada lineárních přímých os SLD umožňuje kratší doby cyklů a vyšší produktivitu při vysokorychlostních montážních a manipulačních procesech. Uchopovač malých dílů EGK bezpečně manipuluje s citlivými deskami s plošnými spoji díky režimu SoftGrip.

Společnost SCHUNK se obecně zaměřuje na prakticky orientovaná, uživatelsky přívětivá automatizační řešení a efektivní přístupy pro výrobu zítřka. Společnost také podtrhuje tento svůj obraz v SPS a prezentuje se jako silný partner a společník pro výzvy moderní výroby. Díky chytrým komponentám, digitálním službám a komplexním znalostem aplikací pomáhá SCHUNK uživatelům učinit výrobní procesy flexibilnějšími, efektivnějšími a udržitelnějšími.

Schunk EGU

Robustní a všestranné: Elektrický univerzální chapač EGU, zde konstruovaný jako dvojitý chapadlo, je vhodný pro flexibilní nakládání a vykládání obráběcích strojů.

Nové standardy v mechatronickém uchopování
To platí i pro chytré chapadla řady EGU a EGK, které budou na veletrhu k vidění. Stanovují nové standardy, pokud jde o flexibilitu, rozmanitost rozhraní a spolehlivost procesů. Chapadla nabízejí různé režimy uchopení pro různé manipulační úkoly. Nová společná elektronická a softwarová platforma umožňuje tuto inteligentní funkci. Vzhledem k tomu, že stávající metody uchopení jsou neustále optimalizovány a doplňovány, budou zákazníci i nadále těžit z budoucích rozšíření prostřednictvím aktualizací softwaru.

Uchopovač malých dílů EGK je vhodný pro manipulaci s jemnými a lámavými obrobky a je proto ideální pro náročné použití v laboratorním průmyslu nebo výrobě elektroniky. Univerzální chapadlo EGU je naproti tomu spolehlivým všestranným pomocníkem pro všechny manipulační úkoly. Své přednosti ukazuje zejména při flexibilním nakládání a vykládání obráběcích strojů.

SCHUNK se v SPS zaměřuje na individuálně přizpůsobená průmyslová řešení pro e-mobilitu: například na výrobu vlásenkových statorů.

Podporujte e-mobilitu
Lineární přímé osy řady SLD jsou také dynamické všestranné talenty. Tato nová generace s elektrickým lineárním přímým pohonem je vysoce odolná, zajišťuje krátké doby cyklů a zvýšenou produktivitu při vysokorychlostní montáži a manipulaci ve výrobě elektroniky, biologických vědách a e-mobilitě. Na toto průmyslové téma je kladen zvláštní důraz: SCHUNK to podporuje portfoliem orientovaným na budoucnost. Například pomocí kombinace vysokorychlostního lineárního modulu a vysoce flexibilního dvojitého chapadla bylo možné zkrátit automatické nastavení vlásenkových statorů na jednu sekundu – s přesností opakování 0,01 mm!

Objevte tato a další praktická řešení na výstavním stánku SCHUNK 11 v hale 3A.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK