V partnerství do automatizované budoucnosti

Schunk automatica

Od 27. do 30. června 2023 se v Mnichově sejdou přední světový veletrh inteligentní automatizace a robotiky klíčové technologie pro výrobu budoucnosti. Společnost SCHUNK na automatu ukazuje chytré novinky, s nimiž lze manipulační úkoly řešit transparentně, flexibilně a spolehlivě.

Schunk automatica
SLD/EGK

S řadou SLD poskytuje SCHUNK novou generaci lineárních přímých os pro krátké doby cyklu a vyšší produktivitu ve vysokorychlostních montážních a manipulačních procesech v oblasti výroby elektroniky, e-mobility nebo biologických věd. Dělat procesy svých zákazníků srozumitelnými, jednoduchými a efektivními je deklarovaným cílem specialisty na automatizaci SCHUNK. Důležitou roli zde hraje transparentnost dat. Umožňuje spolehlivé procesy a poskytuje základ pro plánování šetřící zdroje, výrobu bez závad a energetickou účinnost. Proto jde digitalizace komponent a procesů ruku v ruce s udržitelnou výrobou. SCHUNK ukazuje, jak digitální řešení vedou k vyšší efektivitě a nižší spotřebě zdrojů, na praktických příkladech z automatizované výroby v nejrůznějších oblastech použití.

V centru pozornosti: transparentní procesy
V Mnichově společnost SCHUNK ukazuje celou řadu nových zesilovačů účinnosti. Svůj debut má mimo jiné i polohovací jednotka PPD. Nyní také umožňuje složitější pohybové sekvence v pneumatické manipulaci. Ve spojení s pneumatickými chapadly lze flexibilně a s vysokou přesností ovládat prsty chapadla a regulovat sílu a rychlost uchopení. Požadované aplikační parametry pro definované řady chapadel jsou již uloženy na jednotce – to šetří čas při uvádění do provozu. V kombinaci s výkonným, pneumatickým univerzálním chapadlem PGL-plus-Ps extra velkým zdvihem lze realizovat širokou škálu manipulačních úkolů i v náročných prostředích, od nakládání strojů až po vysoce citlivé aplikace v čistých prostorách. Společnost SCHUNK je první na světě, která nabízí pneumatické chapadlo s certifikovaným a bezpečným GripGuardem pro udržování uchopovací síly. Kromě toho má již integrovaný senzorový systém IO-Link, který umožňuje zjistit polohu prstů chapadla a šetří tak externí senzory.

Schunk automatica
S 2D uchopovací sadou uživatelé z různých průmyslových odvětví implementují efektivní aplikace typu pick-and-place náhodně uspořádaných dílů na jedné úrovni, například z vibračního stolu, montážní linky nebo nosiče nákladu.

Flexibilní od velikosti šarže 1
Dvě nové elektrické chapadla nastavují standardy z hlediska flexibility, rozmanitosti rozhraní a procesní spolehlivosti: Chytrý univerzální chapadlo EGU naplno ukazuje své přednosti v různém zatížení stroje, a to i v drsných podmínkách. Díky velkému zdvihu a integrovanému udržování uchopovací síly je schopen spolehlivě nakládat a vykládat surové a hotové díly různých velikostí. Lze jej volně zasíťovat. Díky integrovanému udržování uchopovací síly a režimu StrongGrip pro zvýšenou uchopovací sílu je spolehlivým všestranným pomocníkem pro všechny manipulační úkoly. Jeho protějškem pro manipulaci s filigránovými, křehkými díly v prostorách čistých prostor je chytrý uchopovač malých dílů EGK. Díky režimu SoftGrip zvládá náročné a rozmanité manipulační úkoly v laboratorním průmyslu nebo výrobě elektroniky. SCHUNK nabízí jak chapadla s rozsáhlými funkčními moduly, tak moduly pro uvádění do provozu.

Snadný vstup do inteligentní manipulace
Společnost SCHUNK vyvinula uživatelsky přívětivou 2D uchopovací sadu pro manipulaci s jednotlivými předměty náhodně uspořádanými v rovině , což značně usnadňuje zahájení automatizované manipulace s předměty. Středobodem tohoto inteligentního systému je vlastní vyvinutý software AI, který je předinstalovaný na vlastním průmyslovém PC (SVC) společnosti SCHUNK. Od uvedení na trh v roce 2022 odborník na automatizaci dále optimalizoval software a zjednodušil výuku a označování součástí. Koordinovaný kompletní balíček hardwaru, softwaru a služeb pochází z jednoho zdroje a je otevřený všem robotům.

Schunk automatica
Chytře zkombinované: Uchopovač malých dílů EGK je flexibilní při použití. Zde spolehlivě manipuluje s jemnými elektronickými součástkami z otočného modulu ERT jako otočného indexovacího stolu.

Napájení přes přímý pohon
SCHUNK poprvé představí dynamické lineární přímé osy SLD . Díky profilovému vedení a kompaktní konstrukci zvládnou vyšší nosnost a mají dlouhou životnost. Díky krátkým dobám cyklů dosahují osy pro velké zatížení s elektrickým lineárním přímým pohonem vyšší produktivity při vysokorychlostních montážních a manipulačních procesech.

Nové ploché rotační jednotky ERT jsou také vybaveny přímým pohonem s různými rozhraními měřicího systému, jako je digitální rozhraní reálného času HIPERFACE DSL® a elektrická přídržná brzda. Lze je použít jako otočný stůl pro komponenty, sestavy a nástroje, ale také jako otočný modul na portálových řešeních, jako otočný indexovací stůl nebo modul pro přesné polohování.

Schunk automatica
Automatizované nastavení Haipin během jedné sekundy – s vysokorychlostním lineárním modulem a vysoce flexibilním dvojitým chapadlem lze při montáži elektromotorů dosáhnout krátkých časů cyklů.

S cílem úspěšně čelit nedostatku kvalifikovaných pracovníků a tlaku na efektivitu a doprovázet změnu směrem k digitálním, udržitelnějším výrobním procesům, aplikační expert nabízí širokou škálu automatizačních přístupů z jednoho zdroje. Na konkrétních příkladech ukáže společnost SCHUNK automatizační řešení pro nové, snadno integrovatelné výrobní a montážní procesy, které splňují požadavky na přesnost, dynamiku a spolehlivost v různých odvětvích, jako je e-mobilita a vědy o živé přírodě.

automatica logo

SCHUNK na automatice 2023: ​hala A5, stánek 502

 

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK