SCHUNK – Bezpečná manipulace s těžkými paletami

Automatizované nakládací procesy s roboty jsou nyní ještě výkonnější. Za tímto účelem společnost SCHUNK dále rozšířila svůj sortiment pneumatických robotických spojek pro manipulaci s paletami. Nová výkonná robotická spojka VERO-S NSR3 138 si spolehlivě poradí s těžkými paletami. Poprvé lze jednotlivé stavy upnutí spolehlivě zaznamenat a přenést do řízení stroje přes rozhraní IO-Link.

schunk vero-s NSR3
Nová výkonná robotická spojka VERO-S NSR3 138 si spolehlivě poradí s těžkými paletami.

Bezúdržbové robotické spojky řady VERO-S NSR již léta stanovují standardy pro vysoce efektivní výměnu palet pomocí robota na obráběcích strojích. Expert na automatizační a upínací techniku ​​SCHUNK nyní činí manipulaci s těžkými paletami bezpečnější a dále rozšiřuje své portfolio pro špičkové nakládání palet.

S novým robotickým modulem VERO-S NSR3 138 nyní společnost SCHUNK přináší na trh extrémně rozměrově stabilní modul s vysokými tažnými silami, který má vyšší momenty (My = 1 500 Nm a Mz = 1 600 Nm) ve srovnání se svým tenkým, obrysově optimalizovaný protějšek VERO-S NSR 160. pojme. Standardně integrovaná funkce ofukování zajišťuje optimální čištění všech referenčních ploch a zajišťuje tak spolehlivý proces. Díky síle pružiny je modul napnut přes pozitivní, samosvorný zámek, takže plná zatahovací síla je zachována i při poklesu tlaku.

Reklama

Spolehlivý dotaz na stav upnutí a kontrola přítomnosti palety
Průhlednost procesu upínání zajišťuje volitelně kombinovatelná dotazovací jednotka AFS3-R IOL 138. To znamená, že poprvé lze nastavit stavy „modul otevřený“, „modul uzavřen“, „modul uzavřen upínacím šroubem“ a „přítomnost palety“ zaznamenané v modulu robota a prostřednictvím standardizovaného rozhraní IO-Link -Interface přenesené do řízení stroje. Jedná se o point-to-point připojení nezávislé na fieldbus, které umožňuje výměnu událostí a procesních a servisních dat mezi řízením stroje a upínacím zařízením a lze jej integrovat do téměř všech systémů fieldbus.

Vysoká spolehlivost procesu v bezobslužném provozu
Modul je hermeticky uzavřen a všechny funkční části jsou vyrobeny z tvrzené nerezové oceli zajišťující dlouhou bezúdržbovou životnost. Zamykání je pozitivní a samosvorné. K odblokování stačí tlak pneumatického systému 5 bar, což je možné i s nemazaným vzduchem. Opakovatelnost je 0,02 mm.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK