Snadná výměna nástroje během několika sekund

CMS Schunk

S CMS uvádí SCHUNK uživatelsky přívětivý systém manuální výměny pro rychlou výměnu součástí. Kromě jednoduchého a pohodlného ovládání vyniká u CMS také komplexní řada volitelných modulů a doplňkových koncových efektorů. Uživatelsky přívětivý, manuální výměnný systém CMS lze snadno a pohodlně zamykat a odemykat bez dalších nástrojů.

Nový systém ruční výměny CMS od společnosti SCHUNK je ideálním doplňkem pro flexibilní úkoly ve výrobě, manipulační technice nebo na montážních pracovištích. Umožňuje rychlou a procesně spolehlivou změnu na přední straně robota nebo na stacionárních systémech, jako je konstrukce přípravků. Ručně ovládaný systém se skládá z výměnné hlavy CMS-K a výměnného adaptéru CMS-A a zvládne zatížení až 58 kg. Lze jej flexibilně kombinovat s manipulačními nebo zpracovatelskými komponenty z rozsáhlého portfolia SCHUNK – od chapadel až po obráběcí nástroje z řady R-EMENDO, například pro automatizované odstraňování otřepů, leštění nebo pilování.

Schunk CMS

Uživatelsky přívětivý, manuální výměnný systém CMS lze snadno a pohodlně zamykat a odemykat bez dalších nástrojů.

CMS je dalším vývojem přebalovacího systému SHS již zavedeného v portfoliu SCHUNK a může jej nahradit 1:1 díky stejné celkové výšce a stejným šroubovacím vzorům. Nástupnická verze nyní nabízí rozhodující optimalizace z hlediska provozu, designu, spolehlivosti procesu a možného použití.

Manipulace s díly SCHUNK –EGU/CMS
Pro flexibilní manipulaci s díly při nakládání do stroje: S výměnným systémem CMS lze snadno měnit vhodné koncové efektory v závislosti na požadavku – zde elektrický univerzální chapadlo EGU.

Schunk CMS

Pro flexibilní manipulaci s díly při nakládání do stroje: S výměnným systémem CMS lze snadno měnit vhodné koncové efektory v závislosti na požadavku – zde elektrický univerzální chapadlo EGU.

Měňte rychle a spolehlivě
Díky osvědčené technologii přítlačné páky je obsluha CMS mimořádně snadná a pohodlná. Výměnnou hlavu lze zaaretovat pomocí výměnného adaptéru ručně a bez dalších nástrojů. Nové integrované vzduchové kanály pomocí těsnících kolíků s podporou komprese válce ručním blokováním, takže je potřeba jen minimální úsilí. Přítlačná páka má navíc nový, zalomený tvar, který nezakrývá žádné z četných spojů. To znamená, že všechna spojení v systému lze nyní použít i radiálně.

Větší provozní bezpečnost nabízí odpružený pojistný kolík, který fixuje ruční páku k pouzdru a zabraňuje otevření systému během provozu. Integrovaný systém dotazovacích senzorů, který umožňuje indukční dotazování na stav uzamčení a přítomnost nástroje s volitelnými senzory, zajišťuje dodatečnou provozní spolehlivost a plus procesní spolehlivost. Díky přírubovému vzoru ISO lze CMS namontovat na všechny běžné typy robotů bez další adaptérové ​​desky.

Široká škála volitelných modulů a koncových efektorů
Široká škála koncových efektorů, jako jsou chapadla nebo zpracovatelské nástroje, může být zásobována stlačeným vzduchem nebo vakuem prostřednictvím integrovaných pneumatických průchodek. Kromě toho je nyní možné napájení energií také prostřednictvím přímo našroubovaných elektronických, pneumatických a kapalinových modulů, což šetří místo a hmotnost. Alternativně nabízí SCHUNK také levnější, identickou základní variantu CMS-B bez pneumatických průchodek.

Systém ruční výměny CMS je k dispozici v šesti velikostech od 40 do 125. Kromě široké škály možností kombinací a aplikací mohou uživatelé těžit ze širokých aplikačních znalostí poskytovatele komplexních služeb v oblasti automatizace.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK