Snadné pneumaticky volné polohování

Nové pneumatické polohovací zařízení PPD od společnosti SCHUNK umožňuje volné polohování pomocí pneumatických chapadel – díky jednoduchému nastavení sestávajícím z chapadla, senzoru a polohovací jednotky. Uvedení do provozu je také mimořádně snadné díky prefabrikovaným funkčním blokům PLC. Optimální řešení pro všechny aplikace uchopování, kde je vyžadována flexibilita, například aplikace robotů, které pohybují obrobky různých velikostí nebo které jsou blízko u sebe.

polohovací jednotka PPD schunk
Pneumatická polohovací jednotka PPD umožňuje flexibilitu ve všech aplikacích s pneumatickými chapadly prostřednictvím volného polohování, uchopovací síly a nastavení rychlosti.

Volné polohování s pneumatickými chapadly bylo dosud možné pouze s řešeními, která jsou pro uživatele komplikovaná. Společnost SCHUNK nyní tuto mezeru uzavírá novou pneumatickou polohovací jednotkou. Byl vyvinut jako příslušenství pro pneumatická chapadla a je ovládán přes IO-Link. Spolu se snímačem polohy lze posunout libovolnou polohu prstů chapadla. To překonává dříve běžný princip chapadlo-na/chapadlo-zavřeno. Tato nová flexibilita pneumatického uchopování vyžaduje pouze jednoduché nastavení tří komponent: PPD, snímače polohy a standardního chapadla. To znamená, že u chapadla nejsou nutné žádné úpravy ani speciální varianty. Pomocí PPD lze tento nový rozměr uchopení snadno dodatečně zabudovat do stávajících provozů.

Optimalizujte doby cyklů, vyhněte se kolizím
Flexibilní ovládání pneumatických chapadel umožňuje uživatelům optimalizovat doby cyklu. Prsty chapadla se již nemusí pohybovat do koncových poloh před a po každém procesu uchopení. Jednotka zabraňuje kolizím s obrobky, které jsou blízko u sebe, protože předpolohuje prsty chapadla. Sílu uchopení lze také upravit pomocí PPD úpravou výstupního tlaku. To přináší jasné výhody, když je třeba uchopit obrobky s různou citlivostí. Ještě jemnější uchopení obrobku je možné úpravou rychlosti čelistí chapadla, protože se tím snižuje uchopovací impuls.

polohovací jednotka PPD schunk
Kolizím s obrobky, které jsou blízko u sebe, je zabráněno předpolohováním prstů chapadla pomocí PPD.

Robustní a přesné
V PPD zajišťují čtyři integrované vysokorychlostní 2/2 ventily spolu s integrovanou elektronikou a snímačem polohy instalovaným na chapadle uzavřenou regulační smyčku. Díky utěsněné konstrukci s IP67 je PPD ideální pro použití v průmyslovém prostředí. Díky robustní konstrukci lze jednotku instalovat na konec ramene – a díky krátkým délkám hadic lze dosáhnout přesného umístění. To umožňuje přesnost polohování až 0,5 mm. PPD je k dispozici ve třech verzích, které se liší průtokem vnitřně instalovaných ventilů. Velikost a hmotnost zůstávají vždy stejné. Jako snímače lze použít snímač IO-Link od společnosti SCHUNK nebo všechny běžné analogové snímače od jiných poskytovatelů.

Zdroj zprávy. SCHUNK
SCHUNK