Veletrh Productronica: TRUMPF představuje flexibilní automatizační řešení pro laserové technologie

robot trulaser station 7000

Společnost TRUMPF zvyšuje produktivitu svých zákazníků pomocí automatizačních řešení pro laserovou techniku. Na veletrhu Productronica v Mnichově bude tato high-tech společnost demonstrovat, jak by mohlo vypadat možné automatizační řešení pro její laserové systémy.

robot with trulaser

Foto: Trumpf

“Poptávka po automatizačních řešeních roste v mnoha průmyslových odvětvích. Důvodem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků a snaha ještě více zefektivnit výrobu. Společnost TRUMPF je na tento trend připravena; naše laserové systémy jsou vhodné pro propojení automatizačních řešení,” říká Paul Stumpf, manažer obchodního rozvoje společnosti TRUMPF.

Automatizační řešení představené na veletrhu se skládá ze stanice TruLaser Station 7000 pro svařování, stanice TruMark Station 7000 pro značení a mobilní robotické buňky. Robot samostatně nakládá a vykládá svařovací systém a značicí laserovou stanici. Lasery svařují a značí trojrozměrné součásti, jako jsou elektronické součástky, kardiostimulátory nebo pouzdra hodinek. Kromě standardního řešení předvedeného na veletrhu může společnost TRUMPF v případě potřeby implementovat další varianty automatizace svých laserových systémů.

Automatizace zvyšuje kvalitu
S automatizačním řešením od společnosti TRUMPF mohou uživatelé zvýšit kvalitu své výroby.

“Po zavedení automatizovaného výrobního procesu je vyloučena lidská chyba. Systém pracuje bez zásahu obsluhy stroje,” říká Stumpf.

Robot samostatně rozpozná správnou součástku a vloží ji do laserového systému. Kamera součástku zkontroluje a na žádost uživatele znovu potvrdí její přesnou polohu a laser ji poté zpracuje.

Automatizační řešení umožňuje uživatelům flexibilně nastavit výrobu.

“Pokud je smysluplnější montovat určité komponenty ručně, mohou uživatelé jednoduše robotickou buňku odpojit a poté ji opět připojit. To umožňují elektronická a mechanická rozhraní našich systémů, která jsou speciálně připravena pro integraci robotů,” říká Stumpf.

Automatizovaná laserová technologie je přínosem pro mnoho průmyslových odvětví
Automatizovaná řešení společnosti TRUMPF již využívají společnosti z oblasti zdravotnické techniky.

“Tuto technologii využívají i další odvětví, například elektronický průmysl. Na naše řešení automatizovaného značení se již spoléháme také při vlastní výrobě děrovacích nástrojů pro naše obráběcí stroje,” říká Stumpf.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo