R.D.I. v italském Cantù – 3D laserové řezací buňky a technologie pro ohyb trubek

Cantu Italy R.D.I.

Až do 15. října trvá velká akce společnosti BLM Group, která probíhá ve dvou italských městech. Česká společnost R.D.I. tam zve svoje zákazníky na předvádění moderních technologií na laserové řezání profilů, plechů a trubek a také na CNC ohýbačky trubek a drátů.

Zájemci o nákup nejmodernějších technologií se s nimi mohou podrobně seznámit v městě Cantù a Levico Terme. Obě města dělí vzdálenost cca 266 km. V dnešním článku se podíváme na místo, kde jsou prezentovány přesné, numericky řízené ohýbačky trubek a drátů, 3D laserové řezací buňky a služby navazující na průmysl 4.0, tj. ukázková pracoviště, která jsou umístěny v centrále BLM Group v městě Cantù.

Cantù

Nutno dodat, že spolupráce mezi R.D.I. a BLM Group je vůči zákazníkům skutečně příkladná. Na našem trhu působí mnoho dodavatelů zahraniční techniky a jistě jsou i takoví, kteří nabízí servis prodávaných strojů na velmi slušné úrovni, ale taková akce, kdy místní obchodní zastoupení zve potenciální klienty přímo k výrobci, je velmi vzácná a pro kupujícího velice výhodná. Kromě podrobných vysvětlení, instruktáží a ukázek lze konzultovat naprosto všechny detailní a někdy i specifické požadavky na konkrétní výrobu. Snižuje se tím riziko pro kupujícího a navazují vztahy důležité pro řešení výrobních zadání, servisní požadavky nebo případné individuální požadavky na stroje.

R.D.I. v italském Cantù R.D.I. v italském Cantù
R.D.I. v italském Cantù R.D.I. v italském Cantù
R.D.I. v italském Cantù R.D.I. v italském Cantù
R.D.I. v italském Cantù R.D.I. v italském Cantù
R.D.I. v italském Cantù R.D.I. v italském Cantù
R.D.I. v italském Cantù R.D.I. v italském Cantù
R.D.I. v italském Cantù R.D.I. v italském Cantù

V Cantù je k vidění zejména komplexní výrobní program velice přesných CNC ohýbaček trubek a drátů, ale návštěvníci zde najdou i 2 laserová centra pro řezání dílů v 3D, stroj pro tvarování zakončení trubek s automatickým podáváním nebo 2 robotizované pracoviště pro výrobu trubkových dílů ze svitků.

Seznam strojů a ukázkových pracovišť v Cantù:

 • DH4010 – dvouhlavá CNC ohýbačka drátu do pr. 10 mm
 • DH4012 – dvouhlavá CNC ohýbačka drátu do pr. 12 mm
 • E-FLEX – jednohlavá CNC ohýbačka drátu
 • SMART – CNC ohýbačka trubek pro malé průměry
 • ELECT40 – CNC ohýbačka trubek
 • ELECT102 – CNC ohýbačka trubek
 • E-TURN40 + AL5 – CNC ohýbačka trubek s automatickým zásobníkem
 • ELECT150 – CNC ohýbačka trubek
 • LT360 – robotické laserové centrum pro řezání dílů ve 3D
 • LT-FREE -5-ti osé laserové centrum pro řezání dílů ve 3D
 • ELECT80 + AL5 – stroj pro tvarování konců trubek s automatickým zásobníkem
 • Isola 4-RUNNER + E-FORM –robotizované pracoviště pro výrobu trubkových dílů ze svitku
 • Isola 3-RUNNER + SMART + E-SHAPE – robotizované pracoviště pro výrobu trubkových dílů ze svitku

Některé stroje možná znáte z loňské akce InTUBE 2020, která se konala v Brandýse nad Labem a z které jsme pořídili několik reportáží (viz níže pod článkem). Další jste pak mohli vidět na minulých ročnících Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, odkud jsou další reportáže, které si můžete prohlédnout. Nicméně na InTUBE 2021 jsou i novinky, a to se týká zejména robotizovaných pracovišť, ale i nových verzí některých strojů a software, který je motorem nových možností ve výrobě. Samozřejmě, hlavním zdrojem informací o jednotlivých strojích jsou webové stránky společnosti R.D.I., kde naleznete všechny stroje roztříděné podle typů a určení.

Přes všechny tyto možnosti nic nenahradí osobní zkušenosti a možnost vyzkoušet stroje v chodu, takže pokud máte zájem o výše uvedené technologie, můžete navštívit Cantù a vyzkoušet stroje, které by mohly řešit vaše výrobní potřeby. Můžete se zaregistrovat nebo kontaktovat obchodní zástupce firmy R.D.I. a zajistit si termín pro osobní návštěvu.

Tuto možnost máte do 15. října 2021.

mapa cantu

Mapa rozmístění jednotlivých strojů v Cantù


Články na podobné téma:
První návštěvní den akce společnosti R.D.I.
Řezání laserem na OPEN HOUSE R.D.I. 2020
3D ohýbání trubek a drátu od společnosti R.D.I.
R.D.I. na MSV 2019
MSV 2018: R.D.I. představuje laserové řezání profilů
MSV 2017: R.D.I. – automatizované ohýbání trubek
R.D.I. na MSV 2016