Hexagon: Udělejte krok k automatizaci se souřadnicovým měřicím strojem TIGO SF

tigo sf

S rostoucí poptávkou po kontrole rozměrů v blízkosti místa výroby musí souřadnicové měřicí stroje pro dílny odolávat náročným podmínkám výrobního prostředí. TIGO SF je inovativním souřadnicovým měřicím systémem, který hladce integruje kontrolu kvality přímo do místa výroby. Otevřená konstrukce, účelové příslušenství a volitelné doplňky znamenají, že ho lze snadno integrovat do automatizovaných výrobních buněk.

Souřadnicový měřicí stroj TIGO SF s měřicím rozsahem 500 x 580 x 500 mm je ideálním řešení pro měření širokého spektra malých a středních dílů ze všech průmyslových oborů. Kombinuje pevnou konstrukci, inovativní technologie a flexibilní nastavení. Díky své konstrukci je přístupný ze tří stran a nabízí optimální přístup pro ruční i automatické vkládání a vyjímání součástí. Mohutný žulový pracovní stůl obsahuje hustou síť otvorů pro snadné a rychlé upínání dílů.

Systém lze vybavit pevnými nebo indexovatelnými snímacími hlavami pro celou řadu aplikací. Pevná sonda HP-S-X1, kterou je stroj standardně vybaven, zajišťuje maximální přesnost při kontinuálním skenování i bodovém měření. Konfigurace s indexovatelnou otočnou hlavou maximalizuje flexibilitu z hlediska aplikací. Pro systém TIGO SF jsou k dispozici jak ruční, tak automatické indexovatelné hlavy.

tigo sf

Funkce Scan Pilot umožňuje rychlé a přesné měření profilů s nedefinovanou dráhou. Trvalého kontaktu je dosaženo pomocí lepšího řízení pohybu, dokonce i za přítomnosti náhlých změn povrchu. U nedefinovaných meřicích drah tak uživatelům ušetří čas. Další funkcí je Fly2 Mode pro řízení trajektorie zajišťující zlepšený pohyb sondy. Zkracuje dobu provádění programů a snižuje provozní náklady a náklady na údržbu. Optimalizuje pohyb stroje a trajektorií a dochází tak k menšímu namáhání pohyblivých dílů.

Tigo SF pracuje bez potřeby stlačeného vzduchu, je plně chráněn proti vlivům prachu a nečistot, vibrací a vlhkosti v dílenském prostředí a je tak určený určený do náročných prostředí. Měří v rozsahu teplot 15 až 40 °C.

tigo SF

Zjednodušíte každodenní měřicí operace
TIGO SF lze dovybavit celou řadou volitelných technologií a nástrojů. Systém PULSE a statistický software Q-DAS poskytují sledovatelnost prostřednictvím monitorování okolního prostředí a statistické analýzy. Tyto rozšířené informace jsou velice cenné v kolísavých podmínkách výrobního prostředí, neboť zajišťují integritu dat a umožňují rychlou reakci na problémy. Softwarový modul INSPECT usnadňuje spouštění programů pro díly a analýzu dat operátorům všech úrovní znalostí a nabízí jednoduché grafické rozhraní s přehledným zobrazením výsledků.

TIGO SF také zapadá do výrobních buněk na základě principů Průmyslu 4.0. Díky softwarovému řešení SFx Asset Management lze mít v reálném čase upozornění na výkon a stav stroje, i bez vlastní přítomnosti. Shromážděná data lze použít k preventivnímu plánování údržby a identifikaci příčin prostojů.

TIGO SF Vám přinese:
• Vyšší spolehlivost: Subjektivní vyhodnocení lze nahradit naměřenými výsledky, které jsou sledovatelné a opakovatelné.
• Vyšší flexibilitu: Změny vyráběných dílů nebo požadavků na měření s nimi spojených lze zvládnout bez dalších investic do nástrojů.
• Optimalizaci prostoru a omezení údržby
• Efektivní řešení problémů z hlediska kvality: analýzu dílů lze rychle provést přímo na místě.
• Rychlou návratnost investice: Snížením počtu nástrojů a nákladů na údržbu se investice do stroje
brzy vrátí.

Prohlédněte si Tigo SF
Pomocí 3D interaktivního průvodce si můžete Tigo SF virtuálně osahat. Prohlédněte si jeho funkce, příslušenství a softwarové možnosti. Virtuální prohlídku můžete spustit ZDE.

tigo sf


Hexagon logoDivize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Součástí portfolia je i kompletní nabídka sond a jejich příslušenství pro měření v obráběcích strojích. Více informací na hexagonmi.com.

Pro více informací o těchto produktech kontaktujte obchodní zastoupení Hexagon Manufacturing Intelligence v ČR a SR:

Obchodní oddělení Praha
Jana Tvarohová
E-mail: jana.tvarohova@hexagon.com
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625

Články na podobné téma:
Plně automatizovaná robotická buňka pro integrované měření kvality od Hexagonu
Hexagon: Fotogrammetrická měření do dílenských prostředí
Maximalizujte efektivitu souřadnicových měřicích strojů s HxGN SFx | Asset Management
Hexagon nabízí výrobcům komplexní řešení pro měření trubek a drátů
GLOBAL Lite je atraktivní řešení pro automatizovanou kontrolu od společnosti Hexagon
Společnost Hexagon rozšířila v ČR a SR sortiment o kompletní nabídku příslušenství pro měření v obráběcích strojích
Hexagon: Měřicí ramena Absolute Arm vylepšují procesy kontroly kvality a zvyšují produktivitu
Hexagon uvádí inovativní řešení pro 3D měření a autonomní budoucnost
R.D.I. předvádí průmyslové měřící skenery HEXAGON